باطری

علائم خرابی باتری یو پی اس چیست؟

علائم خرابی باتری یو پی اس

با توجه به کارایی باتری های یو پی اس، اهمیت زیادی دارد که نسبت به علائم خرابی باتری یو پی اس اطلاعات کامل داشته و به همان تناسب و با شناخت این علائم، نسبت به رفع مشکلات مربوط به باتری های یو پس اس اقدام کرد. در نظر داشته باشید که خراب شدن باطری های یو پی اس، باعث خواهد شد تا سیستم هایی که بر اساس یو پی اس، استوار هستند؛ مشکلات زیادی را تجربه کرده و باید حتما به موقع نسبت به این مورد، اقدامات لازم صورت بگیرد.

طول عمر مفید باتری یو پی اس چقدر است؟

همان طور که پیشتر نیز در مطابق قبلی اشاره کرده ایم، طول عمر مفید باتری یو پی اس، چیزی نزدیک به 4 تا 5 سال است. پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله طول عمر باتری یو پی اس را مطالعه کنید.

هدف استفاده از باطری یو پی اس

چرا و در چه جایی از باطری های یو پی اس استفاده می کنیم؟ در شرایطی که نیاز به تهیه انرژی با ثبات باشد و به نیروی کافی برای جرقه زدن یا نیروی لازم برای ایجاد روشنایی نیاز داشته باشیم، باطری یو پی اس به عنوان یک منبع تامین انرژی مطرح می شود. به طور نمونه در شرایطی که برق شهر وجود نداشته باشد، استفاده از باطری یو پی اس معنا خواهد داشت.. در مرحله بعد باتری یو پی اس توان الکتریکی سیستم را در موقعی که سیستم شارژ فعال نیست، فراهم می کند.

علائم خرابی باتری یو پی اس

از جمله علائم خرابی باتری یو پی اس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شارژ نشدن درست باتری

در صورتی که مشاهده کردیم علی رغم طی کردن صحیح تمام مراحل شارژ کردن باطری یو پی اس، این باطری به درستی شارژ نمی شود، می توان گفت که با خرابی باتری یو پی اس روبرو هستیم. در این شرایط چک کردن مسیرهای شارژ در ابتدا کمک خواهد کرد و پس از آن در صورتی که همچنان باطری شارژ نشده و مشکل داشت، می توان حدس زد که با مشکل اساسی در باتری یو پی اس روبرو هستیم.

ندادن بک آپ در باطری یو پی اس

به همین شکل اگر باطری های یو پی اس در ارائه دادن بک آپ اختلال و یا مشکل کامل از خود نشان دهند، می توان گفت که دچار خرابی شده اند. از این روی باید مطمئن شوید که باطری یو پی اس در ارائه کردن بک آپ مشکلی ندارد در غیر این صورت حتما نسبت به تشخیص عیب و رفع آن، اقدام کنید.

علائم خرابی باتری یو پی اس

روشن نشدن چراغ ال ای دی هشدار

در صورتی که چراغ ال ای دی هشدار در باطری های یو پی اس روشن نشود، این را می توان به عنوان یک علامت اخطار جدی در نظر گرفت. در این صورت باید به خرابی باطری یو پی اس شک کرده و نسبت به خرابی و مشکلات آن بررسی های لازم را انجام دهید.

روشن نشدن یو پی اس

اگر یو پی اس روشن نشود، این را می توان واضح ترین و مشخص ترین علامت خرابی این نوع باطری دانست. در واقع روشن نشدن یو پی اس به عنوان واضح ترین هشدار خرابی در نظر گرفته می شود و اگر بخواهید نسبت به این مورد اقدام لازم را انجام دهید، بررسی اولیه و عیب یابی خواهد بود. ممکن است این مشکل به خرابی کامل باطری مربوط نشده و با رفع یک مشکل جزئی، مجدد باطری یو پی اس روشن شود؛ در غیر این صورت باید برای رفع کامل و تعویض باطری اقدام کنید.

نشان دادن پیام خطا

در صورتی که پیام خطا روی باطری های یو پی اس نشان داده شود، این را باید به عنوان یک علامت هشدار جدی در نظر گرفته و برای رفع آن یا تعویض کلی باطری اقدام کنید.

روشن نشدن چراغ تعویض باطری

اگر چراغ تعویض باطری روشن نشود، یکی از عوامل و علائم اصلی خرابی باطری UPS به حساب می آید. در صورتی که مشاهده کردید چراغ تعویض باطری روشن نمی شود، باید آن را به عنوان یکی از علائم بدانیم.

اصلی ترین دلایل خراب شدن باتری یو پی اس

از اصلی ترین دلایل خراب شدن باتری یو پی اس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. کم شدن سطح الکترولیت
  2. شل شدن تسمه دینام
  3. شل شدن بست های نگهدارنده باتری
  4. شکسته شدن جعبه نگهدارنده و محافظ باطری
  5. خوردگی کابل های سر باتری یو پی اس

پیشنهاد میکنیم جهت مشاهده توضیحات خرید باتری فرسوده یو پی اس بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

کلام آخر

در بالا به علائم خرابی باتری یو پی اس و دلایل بروز مشکلات در آن اشاره کردیم. شما چه عوامل دیگری را در این حوزه موثر می دانید که در بالا به آن ها نپرداخته باشیم؟

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *