باطری

علت خالی شدن باتری ماشین در هوای سرد

خالی شدن باتری ماشین در هوای سرد

قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم که چه چیزی باعث خالی شدن باتری ماشین در هوای سرد شده و آن را تخلیه می کند، بیایید یک مسیر انحرافی سریع داشته باشیم تا اصول اولیه نحوه عملکرد باتری را درک کنیم.

باتری خودروی شما حاوی سلول‌های انرژی و یک محلول شیمیایی سرب اسیدی است که با هم کار می‌کنند تا وقتی کلید خود را در استارت می‌چرخانید، انرژی را به حرکت درآورند و شیاردار شوند.

همانطور که ناسا می گوید، یک باتری “انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند.”

بدون باتری، موتور ماشین شما روشن نمی شود و وسایل الکترونیکی کار نمی کنند.

3 چیزی که باتری ماشین شما را در زمستان خالی می کند

شماره 1: خطای انسانی

متأسفانه، مقصر تخلیه شماره یک باتری ماشین شما در اکثر مواقع، شما هستید! در زمستان، می‌تواند وسوسه انگیز باشد که با عجله بخاری خودرو را خاموش کرده و به سمت منزل بروید. اما قبل از اینکه این کار را انجام دهید، بررسی کنید که وسیله نقلیه خود و تمام لوازم جانبی آن را کاملاً خاموش کرده باشید تا از شارژ باتری جلوگیری کنید.

مطمئن شوید که چراغ های داخلی و چراغ های جلو خاموش هستند. چراغ‌های جلوی برخی خودروها پس از مدت زمان مشخصی به‌طور خودکار خاموش می‌شوند، اما به هر حال چراغ‌های خود را دوباره چک کنید. همچنین، مطمئن شوید که درهای ماشین شما کاملا بسته است. اگر دری باز بماند، چراغ های داخلی شما می توانند روشن بمانند و باتری ماشین را خالی کنند.
تمام لوازم جانبی را از برق بکشید. به چند دلیل توصیه می کنیم هر چیزی را که برق مصرف می کند، از جمله شارژر تلفن همراه خود را از برق بکشید. در برخی خودروها، درگاه‌های USB و سوکت فندک حتی زمانی که خودرو خاموش است، برق دریافت می‌کنند. همچنین، هنگامی که کلید را می چرخانید، باتری خودروی شما برای روشن شدن موتور، جریان برق را فراهم می کند. وقتی وقتی ماشین را روشن می کنید، سایر وسایل الکترونیکی به برق وصل می شوند، می توانند مقداری از آن انرژی را بدزدند.

وقتی موتور خاموش است، وسایل الکترونیکی را خاموش کنید. باتری خودروی شما برای تامین انرژی برخی از وسایل الکترونیکی در حالی که موتور خاموش است، طراحی شده است، اما فقط برای مدت زمان محدود. هنگامی که موتور خاموش است، از کارکردن رادیو، جی‌پی‌اس یا سایر وسایل الکترونیکی خود به مدت بیش از 20 دقیقه اجتناب کنید تا به باتری کمک کند تا شارژ خود را حفظ کند.

شماره 2: خوردگی یا شل شدن اتصالات کابل

دو نقطه تماس در بالای باتری شما وجود دارد – یکی مثبت و دیگری منفی. به این ترمینال ها می گویند و مانند پایه هایی در بالای باتری قرار می گیرند. ماشین شما دارای کابل هایی است که به این پست ها متصل می شوند.
خوردگی اطراف پایانه ها یا شل شدن اتصالات کابل می تواند با شارژ باتری تداخل داشته باشد و شروع به کار موتور را برای باتری دشوارتر کند. تمیز کردن سریع ترمینال و بررسی کابل می تواند به برقراری مجدد تماس کمک کند.

پایانه های باتری خودروی خود را تمیز کنید. سپس حتما باطری را بررسی کنید. اگر متوجه یک ماده سفید و پودری در اطراف پایانه ها شدید که مانند پوست مرده روی دست های خشک به نظر می رسد، دچار خوردگی شده اید. از یک پارچه خشک برای پاک کردن کثیفی، کثیفی و خوردگی اطراف پایانه های باتری استفاده کنید. حتی می توانید آنها را با مقداری جوش شیرین، آب و مسواک بشویید.
اتصالات کابل باتری شل را سفت کنید. کابل هایی که باتری شما را به ماشین شما متصل می کنند به طور طبیعی در طول زمان شل می شوند.

شماره 3: دمای انجماد

هوای سرد همه چیز را کند می کند، به خصوص واکنش شیمیایی که در باتری ماشین شما اتفاق می افتد. در واقع، در دمای 32 درجه فارنهایت، باتری خودرو حدود 35 درصد از قدرت خود را از دست می دهد. و در دمای 0 درجه فارنهایت، تا 60٪ از قدرت خود را از دست می دهد – اما موتور شما تقریباً دو برابر بیشتر برای راه اندازی نیاز دارد!

همجنین علاوه بر هوای سرد، تاثیر آفتاب در باتری خودرو‌ نیز می تواند برای باطری مضر باشد که باید به این نکته نیز توجه کنید.

 

 

کلام آخر

در صورتی که باطری شما خراب شد، آن را بدون استفاده در منزل یا محل کار رها نکنید، بلکه آن را بفروشید و در مقاله بهترین روش فروش باطری ضایعاتی به شما نکاتی را در مورد فروش آن اشاره کرده ام. حال شما چه موارد دیگری را به این فهرست می افزایید؟ همین طور توصیه می کنیم که این مطلب را با دوستان و آشنایان خود نیز به اشتراک بگذارید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + ده =